menu

Společenský a incentivní program

STŘEDNÍ MORAVA

Prohlídka historického centra Olomouce

Při prohlídce historického centra Olomouce, protkaného řadou historických památek, zaujme především Sloup Nejsvětější trojice (památka UNESCO), radnice s orlojem, Arcibiskupský a Přemyslovský palác, soubor barokních kašen a množství kostelů, které dokreslují magickou atmosféru města. 

Plavby na raftech Olomoucí a na řece Moravě

Řeka Morava je ideálním místem, ze kterého můžete obdivovat krásy Olomouce a okolí. Na výběr máte vyhlídkové plavby na raftech pod krásnými památkami města Olomouce po ramenu řeky Moravy a Mlýnského potoka, nebo malebnou přírodou CHKO Litovelské Pomoraví. Tato trasa vede kouzelnou scenérií nejhezčí moravské řeky, údolní nivou nedotčené krajinné přírodní rezervace se vzácnou flórou i faunou, obklopenou komplexem lužních lesů, v nichž má místo i bobr evropský.

Večerní kostýmové prohlídky na hradech a zámcích     

Romantická zákoutí, vysoké hradby, temné věže a nádherné parky.  Navštivte hrady a zámky v čase, který patří pohádkovým bytostem a historickým osobnostem. Vybrat si můžete hrad Bouzov, Šternberk, zámek Plumlov nebo zámek Náměšť na Hané. 

Za zážitky do Císařsko-královské olomoucké pevnosti

Dochované objekty tzv. fortového věnce se řadí mezi unikátní stavby evropské pevnostní architektury. V historických prostorách vybraných fortů si můžete vyzkoušet soudobé i historické střelné zbraně nebo si odnést nezapomenutelný zážitek z teambuildingové akce šité na míru.

Gastronomické zážitky

Navštivte výrobnu vyhlášených olomouckých tvarůžků v Lošticích, vyzkoušejte tvarůžkové speciality včetně tvarůžkových dezertů a ochutnejte pivo z některých rodinných pivovarů v regionu. Za zhlédnutí stojí i známé Muzeum tvarůžků, kde vás seznámí s historií jejich výroby. 

Ochutnejte Hanou

Jedinečná příležitost navštívit příjemné prostředí restaurací a hospůdek v regionu, kde můžete ochutnat pokrmy vařené dle tradičních hanáckých receptur s využitím regionálních surovin.   

Uvařte si vlastní pivo

Navštivte Pivovar Litovel, pyšnící se řadou ocenění z tuzemských i zahraničních degustačních soutěží, který ve svém areálu otevřel minipivovar, kde si pod dohledem zkušeného sládka můžete uvařit pivo podle doporučených nebo vlastních receptur.

Relax v pivních lázních

Navštivte některé z pivních lázní, kde je pro Vás připravena lázeň ve dřevěných stylových vanách, která má mnoho uvolňujících a blahodárných účinků na tělo i duši. Pivní lázně přinášejí požitek i uvolnění, pokožka je vláčná a hebká.

Barokní opera

Vychutnejte si letní večery s barokní operou v historických kulisách starobylé Olomouce. Olomoucké barokní slavnosti nabízí návštěvníkům pestrou zábavu na pozadí barokního města, divadelní představení, večerní prohlídky historickým centrem Olomouce a bohatý doprovodný program.

Lázně a wellness

Načerpejte energii v lázních Slatinice nebo Teplice nad Bečvou, kde oceníte vysokou kvalitu služeb a širokou nabídku lázeňských procedur. Dopřejte zážitek svým smyslům a využijte také špičkové vybavení některého z řady moderních wellness center. Odkryjte tajemství pravé relaxace, svěřte se do rukou profesionálů a vyberte si z nepřeberného množství masáží, zábalů či koupelí. 


JESENÍKY

Nechte se unést příjemnou atmosférou lázeňského města Velké Losiny. Zdejší zámek se sgrafitovou výzdobou je označován za klenot moravské renesance. Lázně také proslavila unikátní ruční papírna, která zde funguje od 16. století.

Zajeďte se podívat na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně v srdci Jeseníků. Tento technický unikát, třetí svého druhu na světě, je harmonicky začleněn do okolní přírody. Jesenická malebná krajina je protkána hustou sítí naučných a cyklistických stezek, vedoucích podél horských vrcholků, hustými lesy i údolími, kolem vodopádů, jeskyní a mokřadů.

Vyzkoušejte osvědčené léčebné procedury Vincenze Priessnitze v Balneoparku v Priessnitzových lázních v Jeseníku. Vodní zahrada, koncipovaná jako soustava zastavení, sloužících k hydroterapii a relaxaci, navazuje na tradiční metodu zakladatele těchto lázní, postavenou na léčbě sluncem, vodou a pohybem.

Nalaďte si chuť vynikajícími bylinnými likéry a nápoji z likérky Domašov. Jsou vyráběné jen z přírodních surovin a vody z podzemního pramene podle starých receptur. Svůj věhlas už získali i ve světě a oblíbili si je takové hvězdy jako herec Johnny Depp nebo zpěvák Marylin Manson.

Vydejte se do míst, kde se v dávných časech těžilo zlato. V romantickém údolí Ztracených štol u Zlatých hor zhlédnete funkční repliky zlatorudných vodních mlýnů včetně stoupy na drcení zlaté rudy a sami si můžete rýžování zlata zkusit.