menu

Proč Olomoucký kraj

Olomoucký kraj je ideální destinací k pořádání akcí pro korporátní klientelu, a to jak v rámci rozmanitého regionu Střední Moravy, tak i v horském prostředí Jeseníků.

Střední Morava je regionem s bohatou historií, množstvím významných architektonických památek a celou škálou rozličných možností pro využití volného času. V regionu naleznete řadu konferenčních a kongresových prostor, z nichž největší pojmou více než 1 000 účastníků.

 

Největší výhodou pořádání kongresů v Jeseníkách je možnost spojení pracovních povinností v rámci kongresu s jedinečnou přírodou, relaxací v lázeňských a wellness zařízeních nebo odreagováním se adrenalinovými aktivitami. V nejvyšších moravských horách existuje několik kongresových kapacit a center s kvalitním zázemím až pro 400 osob.

 

Využijte rozmanité a netradiční interiéry, které z Vaší akce učiní jedinečnou událost!

Slavnostní sály i venkovní prostory s pohádkovou atmosférou nabízí jeden z nejnavštěvovanějších hradů v ČR a zároveň oblíbené místo filmařů – hrad Bouzov a také původně gotický hrad Šternberk se svými bohatými uměleckými sbírkami. Zámecká sídla v Náměšti na Hané, Čechách pod Kosířem a Tovačově Vám dají okusit slávu minulých staletí a z Vaší akce vytvoří neopakovatelný zážitek. Výjimečné prostory Vám nabízí rovněž barokní Arcibiskupský palác v Olomouci, secesní Národní dům v Prostějově nebo fortové pevnosti z dob Rakousko-Uherska, jejichž komplex v minulosti sloužil k obraně Císařsko-královské olomoucké pevnosti.


Olomouc je po Praze druhá nejrozsáhlejší památková rezervace v ČR

V historickém centru zaujme především největší barokní sousoší ve střední Evropě a památka UNESCO – Sloup Nejsvětější Trojice, radnice s orlojem, Arcibiskupský palác, soubor barokních kašen a řada církevních památek, které dokreslují magickou atmosféru města. Olomouc byla turistických průvodcem Lonely Planet vyhodnocena jako nejkrásnější město ČR a byla rovněž umístěna na první místo žebříčku padesáti skrytých pokladů Evropy, které stojí za vidění.